Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bolero - niedziałający dotyk

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bolero - niedziałający dotyk

    a jo, zapytam...

  • #2
    Bolero - niedziałający dotyk

    Od jakiegoś czasu przy niskich temperaturach na zewnątrz występuje pewne niemiłe zjawisko. Mianowicie niedziałający dotyk wyświetlacza w Bolero (Do przedstawienia problemu załączam filmik poniżej). Zdarzyło mi się również zauważyć sytuację w której to "dotyk" zaczynał żyć własnym życiem i np. stacje radiowe zmieniały się same lub inne opcje w aktualnie aktywnym menu.
    Gdy samochodem przejadę trochę i w środku zrobi się już ciepło problem znika. Jeżeli się nie mylę to w Bolero jest ekran w technologii rezystancyjnej/oporowej. Lecz czy przy niższej temperaturze i zapewne odrobinie wilgoci ma to tak "oporowo" działać?
    Domyślam się że sam nic z tym nie wyczaruje i czeka mnie wizyta w ASO ale może ktoś z Was miał podobny problem? Może jakieś inne porady lub pomysły?

    Link]Bolero - niedziałający dotyk [film][/URL]

    Z góry dziękuję!

    Adam

    Komentarz


    • #3
      Ekran powinien działać nawet przy -20C więc nie ma się co zastanawiać tylko jedź z filmikiem do ASO i niech Ci wymienią radio.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        colmbus

        Ja mam tan sam problem obecnie z Columbusem. Raz działa a raz nie działa... Mi potrafi nawet sam wybrać sobie kogoś z list kontaktów i zadzwonić mimowolnie do niego...
        O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
        Błękit RACE
        Beżowa Alcantara
        Columbus
        Webasto

        Komentarz


        • #5
          Moje BOLERO ma ten sam problem, też jakiś filmik nakręcę i będzie trzeba podjechać do ASO, jakby ktoś był w ASO z tym problemem dajcie znać co Wam powiedzieli.

          Komentarz


          • #6
            aso

            Wgrali mi wczoraj w aso nowy soft i twierdzą że to pomoże. Mówili że jak nie to zgłoszą to do producenta.
            O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
            Błękit RACE
            Beżowa Alcantara
            Columbus
            Webasto

            Komentarz


            • #7
              BiDi01 - Czy Twój wyświetlacz w Columbusie zaczynał działać poprawnie po pewnym czasie jazdy samochodem (nagrzaniu się w środku)?
              W moim przypadku problem znika całkowicie w momencie kiedy w środku auta zrobi się ciepło więc myślę że na 99% to nie jest wina softu tylko kiepskiej jakości wyświetlacza. Wilgoć dostaje się pomiędzy warstwy dotykowe wyświetlacza i robi w pewnych punktach pomiędzy nimi zwarcie imitując dotyk palca. Przypuszczam też że radio nie obsługuje "Multi-Touch" stąd jeżeli w jakimś miejscu samoczynnie zrobi się owo zwarcie to każde inne przyciskanie palcem wyświetlacza jest ignorowane i wiąże się z brakiem jakiejkolwiek reakcji.

              Komentarz


              • #8
                columbus

                Dokładnie tak jest jak mówisz. Po pewnym czasie zaczyna działać prawidłowo columbus. Dziś rano znowu to samo więc widać że soft nic nie pomógł. Rano zero reakcji i nic nie działa. Jadę w takim razie zgłosić w aso brak poprawy. Oby wymienili bez problemu. Czy Wam udało się do doprosić wymianę?
                O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                Błękit RACE
                Beżowa Alcantara
                Columbus
                Webasto

                Komentarz


                • #9
                  Jeśli chodzi o nowy soft, to zauważyliście jakieś zmiany w samym software?
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70887

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez michalek1912
                    Jeśli chodzi o nowy soft, to zauważyliście jakieś zmiany w samym software?
                    Żadnych zmian nie dostrzegłem. Tak samo działa i wygląda. Inna sprawa że mój samochód ma dopiero 4,5 miesiąca.

                    [ Dodano: Wto 07 Sty, 14 21:32 ]
                    Dziś zgłosiłem w serwisie że soft nic nie pomógł i dostałem info, że w przeciągu kilku dni będę mieć wymieniony wyświetlacz na nowy. Czekam zatem.
                    O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                    Błękit RACE
                    Beżowa Alcantara
                    Columbus
                    Webasto

                    Komentarz


                    • #11
                      Bolero - zapamiętany (zły) dotyk

                      Właśnie "Bolero" w mojej Octavi "zapamiętało" dotknięcie w jednym miejscu wyświetlacza, pada deszcz jest wilgotno (temp około 9st). Jest tak jak opisujecie w waszych przypadkach.
                      Prośba o informacje jak zakończyły się wymiany w ASO, czy wymienili całe radio czy tylko wyświetlacz i ile to trwało. Z góry dzięki!

                      Komentarz


                      • #12
                        U mnie wyjęli najpierw wyświetlacz i przełożyli do innej octavii gdzie działał ponoć prawidłowo wiec zmuszeni byli do wymiany całych "bebechów" pod schowkiem pasażera. Jak twierdzą wymienili część za kilkanaście tysiecy zlotych. Jakby nie bylo opierali się i odciagali to w czasie bo dopiero 6 czy 7 wizyta zakończyła sie wymianą, ale zrobili to w końcu. Dalej idealnie nie jest ale juz prawie prawie.
                        O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                        Błękit RACE
                        Beżowa Alcantara
                        Columbus
                        Webasto

                        Komentarz


                        • #13
                          no to współczuję głównie straconego czasu w serwisie. U mnie po pozostawieniu auta w spokoju na 1,5 godziny Bolero zaczęło pracować bez problemów i działa wszystko ok. Tak na wszelki przypadek staram się dotykać ekranu z jak największą czułością i delikatnością choć pozostaje niesmak i obawa, że jak się stało raz to pewnie kiedyś się stanie znowu i to na tzw "amen" i pozostanie tylko wizyta w serwisie - oby jeszcze na gwarancji. Pozdrawiam!

                          Komentarz


                          • #14
                            Panowie u mnie podobnie, radio zaczeło życ swoim życiem, przeskakiwało po stacjach, dotyk nie działał i co dziwne nie działały boczne klawisze, ale za to działały klawisze na kierownicy. Pytanie wymienili komuś jużradio z tego powodu lub skutecznie naprawili?

                            Komentarz


                            • #15
                              Odgrzewam temat, dziś u mnie też przestał działać dotyk w Bolero, samochód mam od 2 tygodni, przebieg niespełna 1000km. Radio reaguje na przyciski przy radiu jak i na te przy kierownicy. Na piątek jestem umówiony z ASO. Jaki finał miały Wasze przygody w tym temacie?

                              EDYTA: odwołałem dziś wizytę w ASO bo w zasadzie poza jednym przejazdem rano z domu do pracy problem się nie powtórzył i wszystko śmiga, zobaczymy jak będzie dalej.
                              START-STOP, używasz, przegrywasz?

                              Komentarz


                              • #16
                                U mnie to samo, film nagrałem (musi mieć poniżej 3MB, bo im system nie przyjmuje większych). Po tygodniu przyznana wymiana wyświetlacza, czekam na info kiedy podjechać. Dam znać jak będzie po.

                                [ Dodano: Czw 26 Lut, 15 18:50 ]
                                No i po. Wymienili, działa bez zarzutu. Czas całkowity od 1 wizyty - 3tygodnie.
                                Srebrna Ambition plus pakiet Amazing i GSM

                                Komentarz


                                • #17
                                  U mnie po roku użytkowania samochodu problem sie pojawił, pierwszy raz ok 2 miesiące temu. Z reguły po kilku minutach wszystko było juz ok, następnie było gorzej, ale znikalo po ponownym uruchomieniu samochodu, wczoraj tak sie popsuło ze nawet przyciski obok (media, phone, car itp.) nie działały. Po restarcie silnika znowu ok. Pojechałem prosto do Skody, nagrali tam filmik, zrobili zgłoszenie i efekt tego taki, ze juz dzisiaj wymieniono mi cały przedni panel. Zapytałem czy gwarancja na ten element biegnie od nowa - dowiedziałem sie, ze nie...czy to wporzadku? Obawiam sie, ze problem może powrócić po gwarancji a w ASO ten panel kosztuje ponoć ok 3 tysięcy :shock:

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Bolero niestety ma swoje humory. U mnie kiedyś objawy nie działania/działania częściowego łącznie ze spadkiem jakości dźwięku, przechodziło po wyjęciu kluczyka +kilka min przerwy, potem po aktualizacji softu w serwisie przestało. Ostatnio odpaliłem, ruszam a na Bolero ciemność. Muzyka gra, przyciski z kierownicy działają, ale ekran czarny. Stop, reset kluczyka, działa. Wot technologija.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez doobo
                                      (…) Zapytałem czy gwarancja na ten element biegnie od nowa - dowiedziałem sie, ze nie...czy to wporzadku? Obawiam sie, ze problem może powrócić po gwarancji a w ASO ten panel kosztuje ponoć ok 3 tysięcy :shock:
                                      Biegnie od nowa: 403 Forbidden.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Mnie też to spotkało. Przez kilkadziesiąt minut nie działało nic. Tylko przyciski na kierownicy odpowiadające za telefon. Myślałem, że to jest odosobniony przypadek. A tu proszę....

                                        Na razie Columbus działa ok...

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Wczoraj mnie również spotkał problem z dotykiem - wyświetlacz dotykowy w Bolero wariował - skasował mi jedną stację i nie działał "na dotyk". Klawisze boczne działały prawidłowo tak samo z kierownicy. Było to po deszczowej nocy dla mnie o tyle wyjątkowo że było o godz 5.30 - a chyba nigdy jeszcze tak wcześnie nie używałem O3 od zakupu Gdy w aucie się w miarę nagrzało zaczęło wszystko działać prawidłowo. Po gwarancji będą straszne jaja z tymi dotykowymi ekranami i koszty. Coś mi się wydaje, że trzeba sprawdzać jak w awiacji aktualny Metar i temperaturę punktu rosy.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Czy ktoś rozwiązał problem wariującego dotyku w BOLERO, poza ASO? U mnie dotyk wariuje, a niestety gwarancji już nie ma.
                                            Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              A ja mam pytanie podobne z ty mze problem gorszy bo nie dość że przestał mi działać dotyk i nie pomagało nagrzanie auta to rozlał się po pewnym czasie ekran, pytanie czy da się w radiu wymienić sam, wyświetlacz czy trzeba całe radio?
                                              Skoda Octavia II FL Elegance 140 KM 325 NM
                                              Była OII 1.9 TDI BJB - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...szy+samoch%F3d
                                              Jest OII FL 1.9 TDI BXE - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Wymieniasz sam ekran
                                                Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A jak zamówiłem cały ten panel przedni będzie ok?
                                                  Załączone pliki
                                                  Ostatnio edytowany przez Sergi; 18546.
                                                  Skoda Octavia II FL Elegance 140 KM 325 NM
                                                  Była OII 1.9 TDI BJB - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...szy+samoch%F3d
                                                  Jest OII FL 1.9 TDI BXE - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X